BIZON-STANY výroba prodej pronájem: týpí / historické stany / prodejní stánky / velkoprostorové stany / áčka / jurty 
Indiánská týpí ©apitó Historické stany Prodejní stánky Áčka

Garance a kvalita našich týpí 

Garance

Týpí od různých výrobců se liší střihem, šitím a ve zpracování jednotlivých detailů. Především se to týká míst, která jsou u týpí nejvíce namáhána tedy vystavena tahům, tlakům a náporům větru.

Naše týpí jsou šitá tak, aby těmto vlivům bezesporu odolala. K opravdu pevnému a odolnému týpí jsme se dopracovali kombinací přidaného vyztužování, propracovanými detaily a důrazem na celkový vzhled týpí.

Naše týpí vznikala po nabytých zkušenostech při stavbě a táboření, kdy táborník vycítí nedostatky, přijde na různá vylepšení a  nové nápady.

Naše týpí určitě vydrží náporu větru, vichřicím a garantujeme, že se místa našeho vyztužování určitě neroztrhnou ani v těch nejhorších podmínkách

Kvalita

Naše týpí je vyztužováno tkalounem z polyesteru, který je odolný proti roztrhnutí, vytahání a zpuchření. Vyztužovaná místa jsou i v okolí chlopní a úvazového jazýčku.

Místo v okolí chlopní je nejkritičtějším místem na roztrhnutí, nebo» je zde největší napětí a tlak.

Naše vytužování ovšem vydrží napětí a tah jak při manipulaci s kouřovými chlopněmi, tak i v silnému náporu větru a vichřice.

Naše týpí je osazeno klíny, které jsou u mnoha týpí opomíjeny, ovšem jejich význam je v dokonalém vypnutí chlopní a lepšímu obepnutí týčí v místě svázání tyčí.

Týpí bez všitého klínu hrozí brzké roztržení!

Kolíkování týpí

K úctě k tradici a stylovosti týpí se většina týpí dodává bez poutek způsobem kolíkování na úvazy.
Klasický indiánský způsob je vytváření poutka úvazem při stavbě týpí, což je originální a stylové.
Úvaz je tvořen sisalovým provázkem a kuličkou, který se dodává standardně s týpí i přes to, že z našeho pohledu je vázání poutka něco co pláš» poškozuje, namáhá a snižuje jeho životnost.
O tento způsob kolíkování je stále zájem.

Jeho opakem je mít poutka našitá napevno!!!

Poutka šitá na zakázku
Způsob našití poutek je u každého výrobce jiný My nabízíme poutka, která jsou šitá z jednoho kusu tkalounu z polyesteru bez přerušení po celém spodním obvodu týpí. Velkou výhodou takto našitých poutek je, že nedochází k vytahávání látky mezi poutky a jistota toho, že se poutko nevytrhne a neuhnije a možnost navázání poškozeného provázku.

Kožené doplňky

Dominantou a zvláštním doplňkem našich bavlněných týpí je kůže (již zahrnutá v ceně týpí), která některé detaily zlepšuje a zpevňuje a zároveň zpestřuje celé týpí.

Jsme držiteli průmyslového vzoru na vzhled kožených doplňků, prosím nekopírujte nás...

Běžně nabízená týpí na trhu mají dírky k sepnutí pláště obšívané strojově nití, což je běžný způsob.


Běžný způsob obšívání dírek nabízený na trhu

Náš originální způsob obšívání dírek
 

Běžný způsob obšívání dírek nabízený na trhu

Náš originální způsob obšívání dírek